Інтервальний тренінг – це високоінтенсивні та надзвичайно продуктивні групові тренування, що поєднують у собі аеробні та силові навантаження і протягом одного заняття долучають до роботи всі м’язові груп

Чим відрізняються інтервальні тренування від інших фітнес-класів?

Головна відмінність інтервального тренінгу полягає у принципі чергування: протягом заняття атлет виконує вправи різної інтенсивності та послідовно чергує максимальні, середні та помірні навантаження. Це дозволяє залучити до роботи м’язові волокна різних типів: як повільні, так і швидкі. Завдяки цьому організм використовує всі джерела енергії — як з жирової тканини, так і з глюкози крові. Саме тому інтервальні тренування є надзвичайно ефективним методом схуднення та зменшення відсотку жиру в організмі. 

Ще одна важлива перевага інтервального тренінгу — це вироблення гормону росту, що активується через «вимивання» глікогену із м’язів під час інтервалів з максимальним навантаженням. Для забезпечення енергією, організм змушений почати розщеплення жирів, а це своєю чергою потребує гормону росту. Завдяки йому прискорюються обмінні процеси, стимулюється виробка колагену та збільшується відсоток сухої м’язової маси.

Вплив інтервальних тренувань на здоров’я

Інтервальні тренування належать до високоінтенсивного типу фітнесу, а тому рекомендовані для людей, що не мають протипоказань до значних фізичних навантажень. Разом з тим, інтервальний тренінг є надзвичайно ефективним для зміцнення серцево-судинної системи та може бути елементом фізичної підготовки для людей, що готуються до участі у змаганнях, підняття на вершини та виснажливих експедицій. 

Ще один позитивний вплив інтервального тренінгу на здоров’я — це покращення метаболізму глюкози та збільшення чутливість тканин до інсуліну.

Як проходять класи з Interval Training?

Інтервальні тренування поєднують вправи на всі основні м’язові групи з дотриманням принципу чергування навантажень. Для урізноманітнення тренувальної програми під час заняття атлети використовують спортивне знаряддя. Різноманіття вправ дозволяє уникнути виходу «на плато» — зниження ефективності тренувань через адаптацію до навантажень.

Кому підходять інтервальні тренування?

Interval Training рекомендовано для атлетів середнього та високого рівня підготовки, але можуть бути чудовим вибором і для завзятих початківців, що не мають протипоказань до спорту.