Functionality MFR — це комплекс вправ та мануальних технік, що спрямований на вивільнення фасцій, покращення еластичності зв’язок та м’язів, і є безпечною та ефективною методикою поліпшення фізичної форми та профілактики спортивних травм.

Functionality MFR в DOG & Grand CrossFit на Осокорках

Міофасціальний реліз — це комплекс вправ та мануальних технік, що спрямований на вивільнення фасцій, покращення еластичності зв’язок та м’язів, і є безпечною та ефективною методикою поліпшення фізичної форми та профілактики спортивних травм. 

Для чого потрібен міофасціальний реліз?

Фасція — сполучна тканина, що вкриває м’язи, органи та судинно-нервові пучки в тілі людини. Фасція складається з фіброзної сполучної тканини, що містить щільні пучки колагенових волокон. В нормі фасції є м’якими та еластичними, вони не обмежують фізіологічний рух м’язів та зв’язкового апарату. Але через вікові зміни, порушення метаболічного обміну, наслідки спортивних та побутових травм і запальних процесів, рухливість та природна еластичність фасцій зменшується.  Як проявляється зменшення еластичності фасцій:

  • скутістю м’язів
  • больовими відчуттями під час та після фізичної активності
  • зменшенням амплітуди рухів
  • низькою ефективністю вправ на розтяжку
  • частими травмами (навіть при дотриманні правильної техніки)
  • тривалим відновленням 
  • повільним прогресом та незадовільними для спортсмена результатами тренувань
  • появою «тригерних» точок — зон локального напруження м’язів, що викликають сильний біль та впливають на рух та поставу

За допомогою спеціальних вправ можна впливати на стан фасцій, відновити їхню еластичність, покращити кровообіг в тканинах та запустити природні процеси регенерації та відновлення.

Як це працює?

Міофасціальний реліз — це мануальний вплив на м’язи та на сполучні тканини, що їх оточує. Він спрямований на розслаблення та вивільнення міофасціальних структур. Ефект досягається завдяки комбінації рухів, що здавлюють, розтягують та зігрівають м’язи та сполучні тканини у робочій зоні.  На заняттях з міофасціального релізу спортсмени використовують спеціальні м’ячі та ролики, за допомогою яких послідовно розслабляють м’язові групи від периферії тіла до тулуба.  Ефективність міофасціального релізу людина відчуває вже після першого заняття, а найкращі результати дає регулярна практика під проводом тренера.

Протипоказання до міофасціального релізу

Практика міофасціального релізу не рекомендована під час гострого періоду інфекційних захворювань, особам, що страждають на захворювання судин, патології кровотворної системи, остеопороз, або мають свіжі рани, травми чи запальні хвороби шкіри. 

Кому рекомендований міофасціальний реліз

Міофасціальний реліз незамінний для спортсменів, що працюють у режимі високих навантажень: професійним атлетам, прихильникам кросфіту, бігунам. Незалежно від досвіду та поточних навантажень міофасціальний реліз показаний всім, хто мав раніше спортивні травми та досі відчуває їхні наслідки. 

Запрошуємо познайомитися з практикою міофасціального релізу всіх, хто прагне мати сильне та здорове тіло!