Якщо ви наполегливо тренуєтеся, викладаєтеся по повній, і не бачите результату, або ж вас переслідують травми, то, швидше за все, вам потрібен хороший тренер по стретчінгу. Оскільки розтяжка - дуже важлива частина тренувального процесу.

Що таке стретчинг?

Стретчинг – це комплекс вправ аеробного характеру, спрямованих на розвиток гнучкості і еластичності м’язових волокон, а також зв’язок і сухожиль. На відміну від ритмічної гімнастики (аеробіки), стретчинг являє собою систему вправ, що сприяє тільки розтягуванню м’язів, а не накачуванню в них крові.

Результати заняття стретчингом

Кожен, прийшовши в фітнес клуб DOG, прагне побачити і відчути результат тренувань. Що ж дають заняття стретчингом:

 • Розвиток м’язів, а також придбання гнучкості і еластичності волокон, суглобів, сухожиль і зв’язок в тому числі. За рахунок того, що ви виконуєте розтяжку, м’язи отримують необхідні поживні речовини, ферменти і кисень.
 • Приносить задоволення. Заняття стретчингом дають вам як фізичне, так і емоційне задоволення. Ви отримуєте задоволення від розслаблення, або ж від помірного напруження вашого тіла.
 • Робить суглоби рухливими. Одна з найпоширеніших проблем серед займаючихся спортсменів (особливо серед важкоатлетів) – пошкодження і слабка еластичність суглобів. Стретчинг дуже добре підійде всім, хто бажає зберегти своє здоров’я і запобігти отриманню нових травм.

Види стретчинга

Як і будь-яка інша аеробна дисципліна, стретчинг ділиться на види:

 1. Динамічний стретчинг – розтягування, які полягають у чергуванні фаз напруги і розслаблення м’язів.
 2. Статичний стретчинг – розтягування, які виконують шляхом заняття мертвої точки і утримання зайнятого положення від десяти секунд до хвилини (залежно від рівня підготовки спортстмена).
 3. Балістичний стретчинг – використовується вкрай рідко, так як є дуже травматичним видом розтягування. Виконується розмашистими і пружинистими рухами при повній амплітуді тіла. В основному практикується професійними спортсменами.
 4. Активний – розтяжка виконується самостійно.
 5. Пасивний – виконувати вправи допомагає партнер.

Принципи стретчинга

Стретчинг також має свої правила, принципи. Які важливо дотримуватися під час тренування:

 1. Підтримка дихання. Коли виконуєте рухи, дотримуйтесь правильної техніки дихання. Ні в якому разі не затримуйте його під час зусилля.
 2. Тотальне розслаблення. Виконуючи будь-який з комплексів вправ на розтяжку, ваші м’язи повинні знаходиться в повному розслабленні. Слідкуйте за тим, щоб м’язові волокна не перенапружувалися. Звичайно ж, присутність напруги є вкрай важливим моментом у стретчингі, однак напруга повинна бути комфортною. Акцентуйте всю вашу увагу на тій групі м’язів, які розтягує. Тут дуже важливою є робота вашої свідомості і, як результат, характер думок. Коли виконуєте вправи, уявляйте роботу ваших м’язів – і ефективність вашого тренування стане вище.
 3. Налагоджений контакт. При виконанні вправ важливо підтримувати контакт з тренером, або з партнером (якщо це пасивний стретчинг). Тренер повинен знати і аналізувати, всі ваші відчуття при розтяжці. Це стосується і партнера, який допомагає вам в процесі розтягування. Якщо під час розтяжки відчуваєте біль і дискомфорт – НЕ геройство, кажіть про ваші відчуття. Так ви не нашкодите своєму здоров’ю і допоможете тренеру (або партнеру) дізнатися межі еластичності і гнучкості вашого тіла, що і поліпшить ефективність тренування.
 4. Плавність. Всі рухи виконуйте плавно і розмірено, без різких і несподіваних ривків, як при балістичному стретчингу (останній є винятком з правил і призначений для виконання досвідченими спортсменами).
 5. Регулярність тренувань. Для початківців спортсменів, як і для професіоналів, важливо дотримуватися певної структури тренувань. Це означає, що займатися потрібно регулярно.

Користь заняття стретчингом для атлетів

На сьогоднішній день стретчинг став дуже важливою і невід’ємною частиною тренування кожного, хто професійно займається спортом. Стретчинг дуже корисний для всіх без винятку спортсменів: для тих, что займається легкою атлетикою (біатлоном, бігом, спортивною ходьбою, стрибками, метанням і т.д.); для важкоатлетів – виконуючих різні вправи по підняттю штанги, для займаючихся побудовою свого тіла (бодібілдінгом); для займаючихся єдиноборствами (боксерів, міксфайтеров, борців і т.д.).

Користь заняття стретчингом для жінок, чоловіків і дітей в цілому

Стретчинг настільки універсальний вид фітнесу, що підходить людям абсолютно будь-якого віку, починаючи від дітей до десяти років і закінчуючи людьми у віці +50. Повірте, еластичність вашому тілу ніколи не зашкодить, а тільки позбавить від болю і поліпшить самопочуття.