Важка атлетика

CrossFit

Записатися на заняття
Напрямок
Кроссфіт, Важка атлетика
Тренери
Рівень
low, mid, high
Тривалість
Близько 1 години
Ексклюзивні авторські класи з важкої атлетики в Києві з чемпіонами України і Європи. Персональні та групові заняття на базі сертифікованого Кроссфіт залу DOG на Осокорках.

Олександр Ткаченко

Категория: Тренер Детальніше →

Этот раздел скоро будет наполнен...

Этот раздел скоро будет наполнен...

Сутність важкої атлетики

В основі важкої атлетики лежить підняття штанги над головою. Всього існує два головних вправи, які входять в програму змагання: ривок і поштовх. У тренуваннях також використовується жим з грудей, як один з найефективніших вправ для розвитку сили. Спорядження складається з штанги та гирі, в залежності від спеціалізації спортсмена.

Хоча важка атлетика – спорт досить трудомісткий і вимагає великих витрат сил і енергії, це одне з найбільш видовищних напрямків спорту. У спортсмена повинні бути добре розвинуті не тільки сила, але і спритність, для підняття тяжкості над головою.

Історична довідка

Зародженням важкої атлетики як професійного виду спорту можна вважати дев’ятнадцяте століття. Перші змагання виникли в США, пізніше їх стали проводити в Європі. У цей час сформувалися перші вимоги і правила, створювалися професійні клуби і об’єднання атлетів. Українці зарекомендували себе як сильні суперники на чемпіонатах Європи і світових змаганнях. Зокрема, важку атлетику в спортивному клубі DOG викладають діючі атлети, численні переможці та призери європейських і українських змагань.

Противопоказания

Важка атлетика відноситься до навантажувальним видів спорту, існує ряд протипоказань, які обмежують заняття цим видом спорту. До них відносять травми та захворювання хребта, серцево-судинної, дихальної систем. Також обмеження накладає знижена гострота зору. Перед заняттями важкою атлетикою слід проконсультуватися з лікарем, і з’ясувати, чи підходить вам таке навантаження.

Що дає важка атлетика

  • Розвиток силових якостей. Найочевидніша перевага, але далеко не єдина.
  • Зростання м’язової маси і зменшення жирового прошарку. Давно відомо, що трудомісткі силові заняття – кращий засіб від зайвої ваги. На відміну від чистих аеробних навантажень, жирова тканина продовжує витрачатися і після завершення тренування.
  • Зв’язок «мозок-м’язи». Під час важкого тренування спортсмен одночасно включає в роботу потрібну м’яз і повинен стежити за правильною технікою виконання, що мимоволі розвиває концентрацію та увагу.
  • Когнітивні здібності мозку і поліпшення пам’яті. Як показали численні дослідження, силові заняття сприяють виробленню гормону BDNF (мозковий нейротрофічний фактор), що сприяє утворенню нових нейронів і розвитку вже існуючих. Так що, якщо ви страждаєте забудькуватістю, варто звернути увагу на тренування з обтяженням.

Чому авторський клас краще самостійної тренування?

Займатися важкою атлетикою самостійно загрожує серйозними травмами. Тренер допоможе правильно дозувати навантаження на організм, складе індивідуальну програму тренувань і простежить за точністю і технікою виконання вправ. Крім цього, тренер шукає свій підхід до кожного підопічного, мотивує і підтримує на шляху до поставлених цілей. Ви можете записатися на персональне тренування на рецепції клубу.

В DOG & Grand CrossFit 2 проводяться авторські групові класи з важкої атлетики від майстра спорту міжнародного класу Олександра Ткаченко, він також веде заняття в Школі тренерів DOG.