Фінська сауна

Хочете відпочити та позбутися напруги? Завітайте до фінської сауну! В кожному клубі DOG & Grand CrossFit для вас працюють фінські сауни, і це чудова можливість подбати про своє здоров’я та красу.

ОСОБЛИВОСТІ ФІНСЬКОЇ САУНИ

Характерна риса фінської сауни — висока температура повітря за умов низької вологості (до 15%). Поєднання цих умов має кілька важливих переваг: – людині комфортно знаходитися у приміщенні – сухе повітря має нижчу теплопровідність, тому висока температура переноситься легше – ідеально для людей, які надають перевагу високій температурі у парній кімнаті

Ось 5 причин доповнити свою програму тренувань і відпочинку відвідуванням фінської сауни:

  1. Регулярне відвідування сауни зміцнює серцево-судинну систему. Щоб досягти найкращого ефекту чергуйте відвідування парної з контрастним душем, щоб зміцнити стінки судин і поліпшити їх тонус.
  2. Сауна допомагає позбавитися зайвої рідини, поліпшити стан шкіри і вирівняти її рельєф. Разом з тренуваннями і масажем, відвідування парної посилює циркуляцію в тканинах і покращує лімфодренаж. Уже через кілька сеансів ви помітите, що шкіра стала більш пружною і гладенькою.
  3. Інтенсивно тренуйтеся, якісно відпочивайте! Якщо ви працюєте в залі в щільному графіку, вашому тілу обов’язково потрібна допомога для відновлення. Ми рекомендуємо спортсменам контролювати режим сну і виділяти час для розслаблюючих процедур: сауни і загального масажу.
  4. Як не мерзнути взимку і не страждати від спеки влітку? Тренуйте терморегуляцію свого тіла! Так само як м’язи, наша система адаптації до зовнішніх умов, вимагає розумного навантаження. І якщо зігрівальний ефект сауни в холодну пору року для більшості очевидний, її позитивний вплив на самопочуття людини багатьох дивує. Проте це так: якщо влітку ви регулярно відвідуєте сауну, літня спека не буде спричиняти вам дискомфорту. Повірте нам на слово, а ще краще перевірте самі!
  5. Сауна — це приємно! Так, ми виділяємо це окремим пунктом, тому що можливість нікуди не поспішати і не вирішувати мільйон справ щохвилини важливі для сучасної людини не менше, ніж турбота про красу і здоров’я. Можливість уповільнити темп свого життя і насолодитися моментом — це важливо, не відмовляйтеся від них!

Що потрібно пам’ятати при відвідуванні сауни

Як будь-який інструмент для роботи з тілом, відвідування парної вимагає дотримання декількох простих правил. Починайте поступово. Якщо ви тільки знайомитеся з цим видом відпочинку, починайте з коротких заходів по 5-7 хвилин, поступово збільшуючи тривалість візиту. Вашому тілу потрібен час, щоб адаптуватися до нової обставин. Слідкуйте за самопочуттям. Відвідування сауни не передбачає дискомфортних відчуттів. Запаморочення, важке серцебиття і задишка — не норма, і однозначний привід перервати сеанс. Якщо у вас є особливості, пов’язані зі здоров’ям, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Пийте воду. Як і під час тренування, в парній ви інтенсивно втрачаєте рідину, і її баланс необхідно відновлювати. Чиста вода кімнатної температури буде оптимальним варіантом, а чай, каву або коктейлі залиште на потім. Чергуйте дні відпочинку і дні інтенсивних тренувань. Якщо у вас було напружене тренування, ваша серцево-судинна система отримала значне навантаження, і відвідування сауни може бути надмірним. Дотримуйтеся графіка. Регулярні відвідування дають кращий результат, ніж разові візити з великими перервами між ними. Візьміть за правило виділяти час, який ви присвячуєте відпочинку, і через 2-3 тижні ви відчуєте позитивний ефект: сил стане більше, покращитися самопочуття і скоротитися час, необхідний для відновлення.

Бажаємо вам приємного відпочинку в саунах DOG & Grand CrossFit!