Можливо ви ще жодного разу не були на тренуванні у фітнес клубі, але ви напевно чули про пілатес, спортивний напрямок для чоловіків і жінок, які хочуть зміцнити своє тіло, зробити його здоровим, гнучким і слухняним.

Що таке пілатес?

Пілатес (pilates) — авторська методика для роботи з тілом, розроблена фахівцем в області спорту і спортивної реабілітації, Джозефом Пілатесом. Автор визначав свою методологію як координацію тіла, розуму і духу, а ми розповімо вам докладніше, що дають спортсменам регулярні тренування пілатес, як вони проходять і чим відрізняються від інших видів фітнесу. Сьогодні під назвою Pilates фігурує 2 основних види класів: вправи на матах (Pilates matwork) і вправи на спеціальних платформах GRATZ (pilates reformer machine). У фітнес клубах DOG & Grand CrossFit проводяться тренування пілатес за методологією matwork, і ми запрошуємо приєднатися до нас усіх, хто вже знайомий або тільки хоче познайомитися з цим спортивним напрямком. Пілатес мат — це групові класи, які підходять атлетам будь-якого рівня підготовки і дають комплексне, добре збалансоване навантаження.

Кому підходять заняття Pilates matwork?

Тренування з пілатесу — універсальний вид фізичного навантаження, але разом з тим він буде особливо корисним, якщо ви:

 • шукаєте систему фізичної підготовки, спрямовану на оздоровлення тіла і комплексну роботу з ним;
 • віддаєте перевагу спокійним та плавним навантаженням;
 • хочете збалансувати свій тренувальний графік, попрацювавши над гнучкістю і еластичністю зв’язок і м’язів;
 • відновлюєтеся після травми або входите в тренувальний графік після тривалої перерви;
 • хочете мати сильне гнучке тіло з красивими пропорціями;
 • перебуваєте в пошуку ефективного навантаження для схуднення.

Як проходять уроки пілатесу

Характерна особливість pilates — рух в повільному темпі з помірною амплітудою. Тут немає шаленого темпу або різких змін позицій, але це зовсім не означає, що спортсмен працює упівсили. Навпаки, необхідність утримувати статичні позиції та рухатися на межі зони комфорту та за її межами, дає інтенсивне і дуже ефективне навантаження на всі групи м’язів. Протягом заняття, яке зазвичай триває 45-60 хвилин, спортсмени виконують під керівництвом тренера вправи, контролюють подих і стежать за відчуттями у тілі. Для початківців це складне завдання, але вже через кілька занять ви помічаєте, наскільки виріс ваш рівень усвідомленості в рухах і ступінь контролю.

Основні принципи pilates

Ефективність ваших занять залежить від дотримання шести базових принципів pilates:

 1. Концентрація. В ході тренування ви невідривно утримуєте увагу на своєму тілі, відстежуєте відчуття і контролюєте напругу, яке в ньому виникає.
 2. Центрування. В основі всіх вправ лежить утримання балансу і рівномірний розподіл навантаження між м’язами задньої і передньої поверхні тіла і м’язами-стабілізаторами.
 3. Контроль. Мета занять не “зробити щось”, а виконати вправу максимально точно. Тренер з пілатесу контролює правильність виконання рухів і при необхідності коректує вашу техніку.
 4. Дихання. Протягом усього циклу вправ ми уважно стежимо за диханням і синхронізуємо його з рухом тіла.
 5. Точність. Ваш ключ до успіху в заняттях — ювелірна точність в кожному русі.
 6. Плавність руху. Ми не женемося за швидкістю, і працюємо з тілом акуратно та уважно.

Переваги занять пілатесом в Києві

Світ сучасного фітнесу пропонує десятки напрямків на будь-який смак. Чому ж вам варто звернути увагу на тренування з пілатесу?   Перш за все тому, що це навантаження з науково доведеною ефективністю. У профільному виданні The Journal of Sports Medicine and Physical Fitness були опубліковані результати досліджень, які підтвердили ефективність занять pilates для зміцнення м’язів кора, поліпшення балансу і рухливості тіла. Також ми рекомендуємо заняття з пілатесу всім, кому не підходить формат активних фітнес програм. Спокійне, уважне ставлення до тіла — ці візитна картка Pilates matwork. Регулярні заняття Pilates matwork зміцнюють м’язи кора і роблять вашу спину здоровою та сильною, діють як профілактика сколіозу та вікових змін. Комплекси занять побудовані за принципом поступового збільшення навантаження та опанування матеріалу від простого до більш складного. Ви можете бути певні, що для вас обов’язково знайдуться як ті вправи, з якими ви справляєтеся з легкістю, так і ті, що вимагатимуть значних зусиль і концентрації. Що потрібно щоб приступити до занять? Зручна спортивна форма, бажання ефективно попрацювати в залі та дзвінок в будь-який з клубів DOG & Grand CrossFit для запису на тренування! Пілатес підходить як для початківців, так і для досвідчених спортсменів і ми будемо раді познайомити вас з цим напрямком фітнесу!